|
|||
Učitelj kartanja
Začetni stroški: do 1000 evrov
Potrebna oprema: igralne karte, primeren prostor, natisnjena brošura z navodili in pravili igranja kart, računalnik, internet, telefon
Marketing: časopisni oglasi, spletni in radijski oglasi, letaki in od ust do ust
Posebne zahteve: poznavanje in dobro obvladovanje različnih iger s kartami, komunikativnost, organizacijske sposobnosti in profesionalnost pri predajanju znanja
Popoldansko delo: da
Delo od doma: da
Čas delovanja: skozi vse leto
Dejstva
Tisti, ki se želijo naučiti novih, bolj ali manj popularnih iger ali le obnoviti zastarelo znanje, naletijo na kar precej težav, saj so navodila nemalokrat zelo nejasna in težko razumljiva. Ravno zato je za mnoge precej bolje, lažje in hitreje, če se učijo z nekom, ki pozna pravila in trike. Še bolj zanimivo je, če je na tečaju večja skupina igralnih navdušencev, saj je množica znanja željnih glav lahko izjemno zabavna, za organizatorja tečaja pa tudi bolj dobičkonosna. Lahko se odločite in učite samo eno igro, če pa jih obvladate več, ponudbo razširite in si pridobite še več strank. Potrebovali boste prostor za poučevanje, nekaj paketov kart in mizo ali dve, odvisno od tega, koliko tečajnikov želite imeti. Strokovnjaki priporočajo, da ob eni mizi sedijo največ štiri osebe, zato naj mize ne bodo prevelike. Če imate primeren prostor doma, boste privarčevali pri najemnini.
Trg
Igre s kartami so odlična popestritev družabnega življenja in način, kako pregnati dolgočasje. Toda veliko ljudi ne zna pravil različnih bolj ali manj priljubljenih iger s kartami, čeprav bi se jih srčno radi naučili. Izkoristite povpraševanje, jim prisluhnite ter ponudite tečaj igranja pokra, bridgea, kanaste, black jacka, šnopsa, taroka, briškole … Čeprav je to starinski način kratkočasja, je še vedno zabaven in prijeten. Lahko organizirate tečaje za vse družbene skupine ali ločeno za ženske, upokojence, mlade …
Nasvet
Posel lahko razširite in promovirate tako, da organizirate kvartopirske večere in dogodek pripravite na precej profesionalni ravni. Tako boste privabili stare stranke in pridobivali nove. Lahko zaračunavate tudi članarino. Svojim strankam ponudite še priročnike za kvartanje, za mladino pa nasvete objavljajte tudi na spletni strani. Povežite se z lokalnimi organizacijami in združenji ter mladinskimi centri, ki večkrat organizirajo kakšne zanimive tečaje. Ponudite jim svojo storitev in jih povabite k medsebojnem sodelovanju.
|
|